גישור

גישור הינו הליך לפתרון סכסוכים ומחלוקות מחוץ לערכאות המשפטיות. גישור מבוסס על הסכמת הצדדים לסכסוך לנסות ולמצוא פתרון לסכסוך ולמחלוקת בעזרת מגשר מיומן בפתרון סכסוכים ואשר מסוגל להציע לצדדים פתרונות יצירתיים ומגוונים לעניינים השנויים ביניהם במחלוקת. בהליך הגישור אין מנצח ואין מפסיד.

הפתרון חייב שיהיה מקובל על שני הצדדים כאחד. גישור הינו הליך חסוי כאשר המגשר מחוייב לסודיות. הצדדים אינם רשאים להשתמש במידע שמסרו זה לזו במסגרת הליך הגישור והם אינם רשאים לזמן את המגשר למסור עדות או לחשוף מידע ומסמכים שנמסרו לו.

איזה הסכמים ניתן לערוך בהליך גישור?

בתחום דיני המשפחה ניתן לערוך בהליך של גישור הסכמים שונים לרבות: הסכם ממון, הסכם פונדקאות, הסכם אבהות, הסכם פירוד, הסכם גירושין או אפילו הסכם לשלום בית לחלופין גירושין.

להליך הגישור יתרונות רבים, כאשר המשמעותי ביותר הינו השליטה של הצדדים על הפתרון במהירות ובזמן המתאים להם ולא גורם חיצוני כגון שופט, אשר יכריע ויקבל החלטות בנוגע לסכסוך ולמחלוקת שביניהם ובזמנים המקובלים במערכת בתי המשפט בישראל.

איך הליך גישור מתנהל?

ההליך מתנהל באווירה נעימה ונינוחה, בשעות ובזמנים כפי שנוח לצדדים, עד למציאת הפתרון ההולם. יש להדגיש כי הליך הגישור יכול להיפסק בכל עת לבקשת כל צד. בסוך הליך הגישור הצדדים חותמים הסכם אשר במרבית המקרים מוגש לבית משפט מוסמך או לבית הדין הרבני, לקבלת תוקף של פסק דין.

לסיכום:

יש לזכור כי הגישור יכול להיות מהלך משפטי מורכב אשר חשוב לתכנן ולפעול בהתאם. על פי רוב וכמו בסוגיות אחרות בדיני המשפחה, ייעוץ משפטי נכון הינו הכרחי לניהול וסיום המחלוקת. שכן, מדובר בסוגיות מורכבות ופרטניות ואין כמעט "שחור ולבן" בנושא זה.

צריך/ה עזרה בגישור בינך לבין בן/בת זוגך? צור איתי קשר.